ورود کاربران

ورود به شبکه اجتماعی

ورود به انجمن

به گزارش موسیقی نواحی، آیین تشییع پیکر این هنرمند با حضور امام جمعه جیرفت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و جمعی از هنرمندان و دوستداران هنر از مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان برگزار شد.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در این آیین گفت: صدای یوسف سلیمی برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

سید حسین طیبی افزود: حضور پرشور هنرمندان جنوب کرمان در این آیین قدردانی از یک عمر تلاش این پیشکسوت موسیقی نواحی است.

وی خاطرنشان کرد: شادروان یوسف سلیمی با فعالیت خود خدمات ارزشمندی را به مردم ایران بویژه جنوب کرمان ارایه کرد که وظیفه ماست مقام این هنرمندان را پاس بداریم.

همچنین در این آیین موسیقی نواحی توسط شاگردان استاد سلیمی اجرا و اشعاری در وصف وی قرائت شد.

پیکر وی برای خاکسپاری به زادگاهش در شهرستان فاریاب منتقل شد.

شادروان یوسف سلیمی روز گذشته (جمعه) در سن 57 سالگی بر اثر نارسایی ریه در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت درگذشت.

آلبوم کویرانه، آلبوم حیرت آهنگ، خوانندگی موسیقی فیلم بانوی گل سرخ با آهنگسازی محمدرضا درویشی و فیلم سینمایی پهلوان با آهنگسازی فواد توحیدی از آثار این هنرمند موسیقی نواحی کشور است.

همچنین فیلمی به نام 'راست پنجگاه' به کارگردانی امیر عابدین پور از زندگی این هنرمند پیشکسوت ساخته و اکران شده است.

یوسف سلیمی برادر شهید بزرگوار یدالله سلیمی یکی از ۳۶ استاد بزرگ موسیقی نواحی کشور محسوب می شود که بارها در جشنواره های نواحی به عنوان بهترین خواننده نواحی از وی تجلیل شده است.

 این هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی در هفته های فرهنگ رضوی جنوب کرمان و در گرمای بالای ۴۰ درجه این منطقه پا به پای کاروان فرهنگ رضوی و به عشق امام رضا (ع) اقدام به اجرای برنامه کرد.

فرماندار جیرفت، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و جمعی از هنرمندان با صدور بیانیه ای درگذشت این هنرمند را به جامعه فرهنگ و هنر و خانواده آن مرحوم تسلیت گفتند.