ورود کاربران

ورود به شبکه اجتماعی

ورود به انجمن

حمید عسکری: خواهش میکنم کپی نکنید!

 

لاله جهانشاهی: حمید عسکری خواننده ی بنام موسیقی پاپ کشورمان با هدف گسترش فرهنگ کپی‌رایت در موسیقی و پرهیز از دانلود غیرقانونی، به کمپین «من از موسیقی حمایت می‌کنم» پیوست.

 

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، عسکری معتقد است با ادامه ی روند فعلی، شرکت های موسیقی از بین خواهند رفت و بیشترین تاثیر این اتفاق بر روی جوانان با استعداد است. وی ضمن اعلام حمایت از کمپین، از همه خواهش می کند که آثار موسیقی را «غیر مجاز» کپی نکنند.

کمپین «من از موسیقی حمایت می‌کنم» با نوشته‌ای از کیهان کلهر -آهنگساز و نوازنده سرشناس کمانچه- و با حمایت تعداد قابل توجهی از اهالی موسیقی، بهمن ماه سال پیش فعالیت خود را رسماً شروع کرده است. کلهر در این یادداشت که برای جلب حمایت عمومی از این کمپین نوشته، آورده است:

«برای این که موسیقی قدرت و قوت بگیرد، در راه بهبود و پیشرفتی واقعی، مستقل باشد و بتواند روی پای خودش بایستد، نخستین قدم این است که چرخه‌ی مالیِ سالم و کارآمد در موسیقی کشور فراهم شود. شرایطی که هنرمند بتواند از حرفه‌اش ارتزاق کند. دست‌یابی به چنین هدفی به نگاه مخاطبان و عموم مردم به کالای فرهنگی وابسته است. باید فرهنگِ «به رسمیت شناختنِ حقوقِ صاحبانِ آثار» و فهمِ پیوندی که بین رشدِ موسیقی با اقتصاد آن وجود دارد، بین عموم مخاطبان جا بیفتد.

پیشنهاد ما این است:
نخست تا جای ممکن از دانلود و کپی غیرقانونی موسیقی پرهیز کنیم. دوم به این کمپین بپیوندیم و سوم این‌که دیگران را به عضویت در آن تشویق کنیم تا به این طریق، دامنه‌ی تأثیرِ آن گسترش پیدا کند و حرف‌ها و هدف‌هایش با صدای بلندتر به گوش دیگران برسد. هر کاری از دست‌مان بر می‌آید بکنیم تا صدای موسیقیِ ایران بلندتر شود.»

پیش از این و در جریان «هفته موسیقی تهران» که شهریورماه سال پیش با اجرای هنرمندان و گروه‌های سرشناسی چون «کامکارها»، «همایون شجریان»، «علیرضا قربانی»، «گروه شمس»، «گروه پالت» و… در عمارت مسعودیه تهران برگزار شد، بیانیه‌های این کمپین توسط هنرمندانی چون سحر دولتشاهی، مهناز افشار، باران کوثری، حامد بهداد و… قرائت شده بود و حالا بدین ترتیب، زنگ آغاز فعالیت‌های رسمی این کمپین به صدا در می‌آید و امید است که بتواند در راه صیانت از حقوق مؤلفین و مصنفین و گسترش فرهنگ کپی‌رایت، گام‌های مؤثری را بردارد.

دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان موسیقی می‌توانند با پیوستن به این کمپین از طریق وب‌سایت www.isupportmusic.ir حمایت خود را از این حرکت ابراز کنند.

 

دانلود ویدئوی توضیحات «حمید عسکری» درباره کمپین «من از موسیقی حمایت می‌کنم»

 

منبع: موسیقی ایرانیان