ورود کاربران

ورود به شبکه اجتماعی

ورود به انجمن

بعد از لغو کنسرت به دلایل امنیتی/ کیهان کلهر به جای ایران در انگلیس و آلمان کنسرت می‌دهد

 

درحالی که کنسرت کیهان کلهر به دلیل مسائل امنیتی در تهران لغو شده؛ این هنرمند ششم و هفتم تیرماه در آلمان و انگلستان روی صحنه می‌رود.

 کیهان کلهر پس از لغو کنسرت خود اعلام کرد : تا زمانی که فرهنگ و هنر ایران، گروگانِ زورگیری و زورآزمایی جناح های سیاسی است و خط مشی مشخصی برای این گونه فعالیت ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد . اما حالا تور کنسرت این نوازنده کمانچه بار دیگر آغاز شده است .

کیهان کلهر؛ نوازنده افسانه ای کمانچه ایران قرار است ششم تیرماه به همراه ستاره موسیقی کردی "Aynur" و CEMȊL QO Ҫ GIRȊ نوازنده کرد تنبور که از نوآورانی موسیقی معاصر شناخته می شود و همچنین SALMAN GAMBAROV پیانیست آذربایجانی در سبک جز روی صحنه رود .

این گروه که کوارتت HAWNIYAZ نام دارد؛ قرار است ششم تیرماه، از ساعت هشت شب به وقت دورتموند در تالار Domicil روی صحنه برود . در این برنامه ترانه هایی از موسیقی کردستان اجرا می شود و قرار است هر هنرمند با استفاده از میراث فرهنگی کشور خود به ابعادی جدید و غنی شده از موسیقی دست پیدا کند . کلهر در این برنامه بداهه نوازی می کند .     

اما علاوه بر این برنامه؛ کیهان کلهر هفتم تیر نیز به همراهی آنسامبل غزل در لندن روی صحنه می رود . آنسامبل غزل متشکل از کیهان کلهر، شجاعت حسین خان نوازنده مشهور سی تار در هند و ساندیپ داس ( نوازنده تبلا ) هفتم تیر از ساعت هفت در سالن کدوگن لندن به اجرای برنامه می پردازد .

آلبوم The Rain گروه غزل در سال ۲۰۰۴ میلادی نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین موسیقی سنتی ملل شد . اولین تولید این گروه با نام « آخرین نوای جاده ابریشم » با استقبال روبرو شد و از آن زمان تاکنون این گروه بسیار تاثیرگذار در سراسر جهان می نوازد .

شجاعت حسین خان نوازنده مشهور و چیره دست سی تار اهل هندوستان است . تبحر و سبک خاص نوازندگی او بار ها مورد تحسین قرار گرفته، وی بار ها به همراه نوازندگان و هنرمندان کشورهای دیگر ازجمله ایران به اجرای موسیقی پرداخته و آثار موفقی را منتشر ساخته است .

اما در کنسرت هفتم تیرماه؛ آنسامل غزل در برنامه خود به اجرای موسیقی ایرانی براساس دستگاه و موسیقی هندی بر مبنای راگا می پردازد . شرایط جغرافیایی و فرهنگی موسیقی این کشور و ترکیب این دو سبک موسیقی، گفتگویی هارمونیزه میان این دو سنت است .

 

منبع: آفتاب