ورود کاربران

ورود به شبکه اجتماعی

ورود به انجمن

تمرینات ارکستر سمفونیک فرهنگ با حضور شهرداد روحانی

 

شهرام توکلی (رهبر ارکستر) درباره این کنسرت گفت: ارکستر فرهنگ و هنر نزدیک به یک‌سال است که تاسیس شده و بیشتر نوازندگان آن دانشجویان دانشگاه علمی-کاربردی واحد ۴۶ تهران هستند و حضور یک گروه ارکستر این چنینی به شدت دیده می‌شود و ما طی یک فراخوان توانستیم این گروه را جمع‌آوری کنیم. این ارکستر به همت سوسن تقی‌پور ریاست دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶ شکل گرفت.

 

توکلی ادامه داد: در بهمن ماه سال گذشته طی مراسمی در تالار وحدت و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این گروه ارکستر رونمایی شد و بعد از تشکیل گروه ما در دانشگاه‌ها اجراهای زیادی داشتیم و امروز بسیار خوشحالیم که فرصت اجرای عمومی را پیدا کردیم.

رهبر ارکستر فرهنگ و هنر درباره رپرتوار اجرایی این ارکستر هم گفت: این رپرتوار دو بخش ایرانی و کلاسیک را شامل می‌شود که در بخش کلاسیک آثاری از یوهان برامس، یوهان اشتراوس، اُزیر حاجی بیکف، خیام میرزازاده، توفیق قلی‌اف، آرنو باباجانیان و در بخش ایرانی آثاری از آهنگسازان ایرانی از جمله روح‌الله خالقی، مرتضی حنانه و درویش‌خان اجرا خواهند شد.

این رهبر ارکستر در پایان اضافه کرد: در این اجرا وحید تاج قطعات ایرانی و مهدی آقا محمدی قطعات کلاسیک را اجرا خواهند کرد.

بیشتر به کیفیت کار توجه کنید

شهرداد روحانی که به عنوان مهمان در تمرینات این ارکستر حضور پیدا کرده بود، نیز در سخنانی با بیان اینکه؛ خیلی خوب است که یک گروه با این امکانات و با وجود محدودیت‌ها توانسته برای خود نامی دست و پا کند و بتواند به یک اجرای عمومی برسد، گفت: بهتر است در این کار بیشتر کیفیت را مدنظر قرار داده تا بتوانید به بزرگ‌تر و پرطرفدار‌تر شدن گروه کمک زیادی کنید. ضمن اینکه حمایت دولت هم می‌تواند برای شکوفایی هر چه بیشتر این ارکستر نقش بسزایی ایفا کند.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به بازگشایی ارکستر ملی با رهبری فرهاد فخرالدینی عنوان کرد: خوشحالم که در ارکستر ملی بار دیگر شاهد حضور فرهاد فخرالدینی به عنوان رهبر هستیم.

این ارکستر بدون حمایت دولت تشکیل شده است

وحید تاج خواننده بخش ایرانی این ارکستر هم گفت: به پیشنهاد دوستان بسیار عزیزم علی اکبر قربانی و شهرام توکلی به این ارکستر دعوت شدم، ارکستری که بدون حمایت دولت تشکیل شده و برای حمایت از نوازنده‌های نوجوان و جوان و برای اشاعه موسیقی آن‌ها شکل گرفته است. برای همین در کنار دوستان عزیزم آقایان قربانی و توکلی کنسرتی را ارایه خواهیم کرد و امیدوارم که ابن حرکت‌ها همچنان ادامه داشته باشد. به طور یقین این نوازنده‌ها می‌تواند جایگزین بزرگان ارکستر سمفونیک ایران در آینده باشند؛ همانگونه که جناب شهرداد روحانی با حضورشان در تمرین این ارکستر موجب دلگرمی ما شدند امیدوارم عزیزان دیگر هم در طول مسیر حمایت کننده ما باشند.

لازم به ذکر است که نخستین اجرای عمومی این ارکستر با دو خوانندۀ کلاسیک و ایرانی به رهبری علی اکبر قربانی و شهرام توکلی روزهای ۷ و ۸ خرداد در تالار رودکی و در دو بخش کلاسیک و ایرانی روی صحنه خواهد رفت.

 

منبع:موسیقی ما